Temat: [Mondeo 1993-1996] regulacja ręcznego rocznik 1996
View Single Post
Stary 06-08-2010, 11:55   #12
Karawan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 gaz
Rocznik: 1994
Postów: 85
Domyślnie Odp: regulacja ręcznego rocznik 1996

Witam.

Miałem podobny problem z hamulcem ręcznym, a raczej z jego brakiem. Zbliżał się przegląd i postanowiłem, że wymienię okładziny z tyłu, po wymianie nożny działał jak trzeba, a ręcznego jak nie było tak nie ma, podejrzenie padło na linki, ale były całe. Po wyjęciu dźwigni, ząbki które odpowiadały za regulację naciągu linki były lekko spiłowane i postanowiłem że ją wymienię. Założyłem drugą dźwignie, po sprawdzeniu czy ręczny działa złożyłem wszystko do "kupy", zdążyłem tylko wyjechać z podwórka, zaciągam wajchę i... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś strzeliło, ogień do garażu, wchodzę pod auto a linki całe i naciągnięte, a dźwignia lata góra i dól beż obciążenia, po zdemontowaniu okazało się, że nit który trzyma samo-regulator i sprężynę w dźwigni schował się do środka, wszystko się poluzowało i linka która opierała się na regulacji, wpadła między niego a blachę dostając więcej luzu. Po zespawaniu felernego nita chodzi wszystko jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W starej dźwigni okazał się ten sam problem.
Karawan jest offline   Odpowiedź z Cytatem