View Single Post
Stary 07-10-2016, 18:04   #1
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Budowa i przyczyny awarii pompy zasilającej (w zbiorniku paliwa)

Szukałem, może za słabo ,ale nie znalazłem podobnego tematu na Forum, więc postanowiłem opisać, może kogoś zaciekawi, jak zbudowana jest i jakie mogą być przyczyny niedomagania zasilającej pompy umiejscowionej w zbiorniku paliwa.
Pompa ta jest chłodzona wewnątrz i zewnątrz paliwem które znajduje się w zbiorniku.Sama pompa jest umiejscowiona w dolnej części, składa się z dwuch połówek i pomiędzy nimi jest plastikowe kółko zebate grubości 3 mm, napędzane ośką wirnika silnika .Jest to najsłabsza część pompki, i właśnie u mnie pękła na pół, wirnik się obracał, ale nie pompował paliwa.
Druga przyczyna niedomagania pompki, to odklejające się magnesy wewnątrz obudowy po obu stronach wirnika.Kiedy się odkleją, obcierają o wirnik, i wirnik się kręci ale z oporami, czasami staje ,nie pompuje, i samochód stoi.
Magnesy odklejają się również w rozrusznikach oraz silniczkach wycieraczek , i wtedy rozrusznik wolno kręci,wycieraczki wolno chodzą , lub wcale.
Wirnik silnika pompki jest tak skonstruowany, że nie ma żadnego uzwojenia z drutu, tylko specjalnie ułożone blaszki zatopione w plastiku i one spełniają rolę uzwojenia.W górnej części wirnika jest poziomy komutator do którego przylegają dwie szczotki węglowe w pionie.Górna część to złączka prądowa z oznaczeniem plus i minus. Po podłączeniu odwrotnie kręci, ale dużo wolniej.W żaden sposób w tej pompce nie zapali się benzyna, bo nic tam nie zaiskrzy, ani się nie przegrzeje.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez salom ; 08-10-2016 o 20:41
  Odpowiedź z Cytatem