Temat: [Focus 2008-2011] Włączanie klimy w zimie
View Single Post
Stary 16-11-2012, 09:20   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy w instrukcji uzytkowania jest taka uwaga?
a czy w instrukcji serwisowej jest taka wzmianka?

ja jeszcze tego w zadnej instrukcji nie widziałem.
.
Słabo czytałeś instrukcję obsługi własnego samochodu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozdział: "Przeglądy okresowe i obsługa", podrozdział "Informacje ogólne", przytaczam cały akapit z mojej instrukcji:
Sprawdzaj raz w miesiącu
• Poziom płynu chłodzącego silnik (gdy silnik jest zimny). Patrz Sprawdzenie płynu chłodzącego silnik (strona 176).
• Przewody i zbiorniki (czy są szczelne).
• Poziom płynu układu wspomagania kierownicy. Patrz Sprawdzenie płynu układu wspomagania kierownicy (strona 177).
• Działanie układu klimatyzacji.
• Działanie hamulca postojowego.
• Działanie sygnału dźwiękowego.
• Dokręcenie nakrętek kół. Patrz Koła i opony (strona 184).

Co do okresowej wymiany czynnika chłodzącego R134a - masz rację, że nikt nie zaleca prewencyjnej wymiany, choć w każdej karcie obsługi serwisowej (wygenerowanej np. z etis.ford.com) masz taki zapis:
Układ klimatyzacyjny Co 3 lata - Sprawdzić temperaturę na przewodzie wylotowym parownika. Sprawdzić przewody układu klimatyzacyjnego pod kątem uszkodzenia i nieszczelności (LTS 34 619 1) (TSB 67/2002)
W przypadku kontroli szczelności poprzez pomiar ciśnienia czynnika roboczego (najczęściej tak to jest robione) i związanego z tym wykrycia zbyt niskiego ciśnienia, nikt już chyba nie robi inaczej obsługi niż poprzez odessanie starego czynnika i ponowne napełnienie układu nowym czynnikiem i olejem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-11-2012 o 09:26
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem