Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] [MK3] Przytkany wtrysk?
View Single Post
Stary 13-02-2013, 06:04   #11
saviano
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Wyszków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 25
Domyślnie Odp: [MK3] Przytkany wtrysk?

Dzięki :-) już kiedyś o nich słyszałem pozytywne opinie.
Jak rano odpalę auto to dość nierówno chodzi i nieco obory skaczą (~0,5k) i włącza się sprężynka. Jak się silnik nagrzeje, to po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu sprężynka z reguły się nie pojawia, ale mocniejsze wciśnięcie pedału gazu i po kilku-kilkunastu sekundach sprężynka. Dodatkowo zauważyłem, że przy jeździe przy co najmniej 140km/h jak się zapali sprężynka, to nawet silnik gaśnie. Jak jadę S8 to jeszcze pół biedy przy wyprzedzaniu, ale jak nie ma pasa oddzielającego to tylko delikatne wyprzedzanie bez agresji jest skuteczne i nie powoduje szybkiego wzrostu poziomu stresu. Dodatkowo jak jadę spokojnie ze stałą prędkością, to daje się czuć nierówną pracę silnika w postaci delikatnego poszarpywania. W weekend, jak przegazowałem auto (biegi po kolei i obroty na max - klasyczny sprint), to zostawiłem za sobą taką czarną chmurę, że nic nie było widać. Przypuszczam, że wtrysku już leją, a w jednym, jakiś syf zatkał go znacznie. Ciekaw jestem tylko, czy po regeneracji wtrysków sprężynka zniknie, bo jak do tej pory ona mnie najbardziej irytuje.
Taka regeneracja to coś dodatkowego poza regeneracją wtrysków (wymiana filtra, wypłukanie syfu z dna zbiornika, wymiana przewodów) czy coś jeszcze?

Pozdrawiam
MS
__________________
Lepiej nic nie mówić, niż głupio milczeć.
Nie działa ci internet? Możesz skorzystać z pomocy on-line!
saviano jest offline   Odpowiedź z Cytatem