Temat: [Ogólne] spalanie
View Single Post
Stary 27-03-2014, 18:00   #3
cieniu
ford::average
 
Avatar cieniu
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 08-02-2012
Skąd: Sosnowiec/Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4 Hatchback Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 175KM/400Nm ;)
Rocznik: 2009
Postów: 196
Domyślnie Odp: spalanie

Człowieku zimny silnik pracuje na wzbogaconej mieszance benzynowo powietrznej, a co za tym idzie - więcej benzyny jest spalane. Zważ na to, że zanim Twój silnik osiągnie temperaturę 25 stopni (nie wiem na jakiej temperaturze masz ustawione przełączanie. Ja mam na 25 i tak napisałem) - to musi spalać tę benzynkę. Jeżeli jest zima i niskie temperatury to tej 95-ttki zejdzie z baku jeszcze więcej. Druga sprawa to uruchamianie silnika. Odpalasz auto przecież na benie prawda? Jeżeli dokonujesz tych rozruchów dużo w ciągu całego dnia to tym bardziej zejdzie Ci jeszcze więcej paliwa. W związku z powyższym nie dziw się, że benzyna jest spalana. Ja dolewam do baku zawsze co miesiąc za 100zł i nie narzekam. I tak mam duuuużąąą oszczędność poruszając się na lpg. Ciesz się, że benzynę spala. Dzięki temu zawsze te wtryski benzynowe troszkę pochodzą i się nie zapieczą. Nawet wskazane jest na benzynie od czasu do czasu przeciągnąć Mondka na dużych obrotach. To tyle. Mam nadzieję, że już nie będziesz zdziwionyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cieniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem