View Single Post
Stary 22-04-2024, 10:51   #116
MocoMus
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-10-2023
Skąd: Zielona Góra
Model: KUGA FHEV
Silnik: 2,5
Rocznik: 2023
Postów: 1
Domyślnie Odp: zakup tuż przed liftem - czy warto?

Cytat:
Napisał Lelon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niektórzy narzekają na słabe wyciszenie odgłosów z drogi/podwozia - więc tutaj soundscreen nie pomoże (jeżeli to prawda - sam nie miałem przyjemności jeździć tą nową Kugą)
Odczucia związane z wyciszeniem każdego samochodu są bardzo indywidualne dla użytkowników. Każdny z nas jest bardziej wrażliwy na inne częstotliwości.

Dla przykładu dla mnie Austral jest beznadziejnie wyciszony. Nawet szyba czołowa nie jest dzwiękochłonna. W porównaniu do Kugi w wersji ST Line-X z szybami dźwiękochłonnymi z przudu to przepaść.

Odgłosy opon są lekko słyszalne od strony bagażnika, którego podłoga też jest pokryta filcem. Dużo zalezy też jak głośne opony masz na kołach. Ja zawsze zmieniam na możliwe najcichcsze.

Kuga ST Line-X FHEV jest według moich odczuć dobrze wyciszona do 120 km/h. Później robi się głośniej. Niestety to SUV i opory powietrza robią swoje. Nadal jednak nie ma tragedii. Trochę lepszy w tym zakresie jest nowy Tiguan.

Toyoty robią się upierdliwe głośne od 100 km/h.

Bump:
Cytat:
Napisał Lelon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno jednak jest inaczej... W trybie L auto samo zaciąga lekko hamulec ręczny a nie rekuperuje
Cytując instrukcję obsługi samochodu Ford Kuga:

"Niski (L)
• Zapewnia maksymalne hamowanie
silnikiem.
• Skrzynię biegów można przełączyć w tryb
niskiego biegu (L) przy dowolnej
prędkości pojazdu.
• Nie jest on przeznaczony do jazdy przez
dłuższy czas ani w normalnych
warunkach i powoduje zwiększenie
zużycia paliwa.
MocoMus jest offline   Odpowiedź z Cytatem