Temat: [Mondeo 1996-2000] Żarówki LED tablicy rejestracyjnej
View Single Post
Stary 10-10-2015, 20:19   #3
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Żarówki LED tablicy rozdzielczej

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tablicy rozdzielczej, czyli dechy, nie warto, bo na takie żarówki nie ma tam gniazd. Takie cuda można założyć do lampki oświetlającej wnętrze lub bagażnik, ale efekt będzie mierny. Można też próbować oświetlić nimi tablicę rejestracxyjną, lecz efekt też nie będzie zadowalający a i brak homologacji może skutkować problemami podczas kontroli drogowej.Pozdrawiam
Tia, bo kupując tradycyjną żarówkę dostajesz do niej świadectwo homologacji? Jeżeli kupisz ledwo-co świecącą żarówkę LED to efekt będzie faktycznie mierny. Sam osobiście mam założone taki żarówki i oświetlają tablicę wystarczająco. Diagnosta również nie miał zastrzeżeń podbijając dowód.
Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sądzicie o takich żarówkach:
Warto to kupić, czy wziąć zwykłe? O tyle mam obawy, że w życiu do domu kupiłem kilka żarówek energooszczędnych i zawsze efekt był taki, że ona świeci słabiej niż podano na etykiecie (w przeliczeniu na zwykłą żarówkę). Z mojego doświadczenia wynika, że LED ma sprawność <10 większą niż zwykła żarówka, tak z ok 8x. 8x0,54W=4,32W (mniej niż C5W).
Kolego, poczytaj najpierw o żarówkach - szczególnie czym się różnią domowe żarówki energooszczędne od żarówek złożonych z diod LED.
I od kiedy sprawność mierzy się w watach? Chyba pomyliłeś podstawowe pojęcia.
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem