Temat: [Focus 2008-2011] "silny" pedał sprzęgła
View Single Post
Stary 03-05-2016, 18:49   #1
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie "silny" pedał sprzęgła

Chciałbym wrócić do tematu kolegi meme który zainicjował wątek jakiś rok temu. Niestety z powodu iż temat nie był aktywny już długi czas muszę założyć go raz jeszcze.
Mam Focusa 1,6 benzyna z 2009 roku od nowości. Sprzęgło od początku chodziło płynnie bez oporów ale musiałem się z nim "siłować" nogą. Wciśnięcie pedału to nie był problem. Największy kłopot był przy puszczaniu gdzie ciągle musiałem skupiać się na tym by mocniej napinać nogę żeby nie odskoczyło w fazie zasprzęglania, a przecież to nie auto do sportu. Ostatnio przy przebiegu 160.000 km z powodu awarii wysprzęglika, ściągnałem skrzynię i założyłem sprzęgło sachs ale nie z ASO (fabrycznie tez byl sachs). Wysprzęglik kupiłem Valeo. Po wymianie mimo że to ten sam producent sprzęgła pedał sprzęgła chodzi bez przykładania dużej siły-kolosalna różnica. Jestem zdziwiony tą różnicą, pytałem w ASO czy do tego Focusa 1,6 były stosowane dociski o różnej sile-ale odpowiedź brzmiała-nie. Mój był wyjątkiem podobnie jak u kolegi meme. Skąd w takim razie taka różnica. Jeżdziłem Fiestą z 2010 roku i Focusem III i tam też pedały sprzęgła nie wymagają użycia dużej siły, tu było inaczej-dlaczego ?
majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem