Temat: [Mondeo 2014- ] Dostęp do parownika klimatyzacji
View Single Post
Stary 18-06-2019, 08:29   #5
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dostęp do parownika klimatyzacji

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim wypraktykowanym zdaniem problem jest zawsze jeden i ten sam: użytkownik klimatyzacji. Jak ma nie śmierdzieć, skoro po wyłączeniu silnika razem ze sprężarką w układzie zostaje wilgoć (do kiśnięcia na gorącu)? A tradycyjnie usuwa się zawsze skutek, a nie przyczynę.
Przy Focusie praktykowałem takie osuszanie układu. Po zrobieniu wszystkich dezynfekcji, wymianie filtra dbałem o to, aby po każdej jeździe osuszyć kanały ciepłym powietrzem (nie jest to fajna sprawa w upalne dni). Szczerze, problem i tak wracał. W mojej ocenie to bardziej coś konstrukcyjnie jest nie do końca dobrze zrobione z odprowadzaniem wilgoci.

Drugim moim samochodem jest GOLF VII. Od 3 lat klimatyzacja jest zawsze włączona na AUTO (lato/zima). Nigdy nie miałem problemu nawet z najmniejszym brzydkim zapachem. Standardowo co roku robię odgrzybianie w ASO VW. W każdym samochodzie wymieniam filtr przeciwpyłkowy 2 razy do roku.

Wracając do tematu, jak ktoś ma informację na temat parownika w Mondeo MK5, będę wdzięczny.

Bump: Mniej więcej lokalizację parownika już znam:

SCHEMAT

Pytanie jak tam z praktycznym dostępem do niego od strony schowka pasażera?
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem