View Single Post
Stary 04-12-2011, 01:57   #10
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Czy ktoś jeździł benzyniakiem na mieszance ropa + benzyna ?

Gdy pracowałem jeszcze w serwisie innej marki (ale również na literę F Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) bardzo często zdarzało się że na serwis przyjeżdżały diesle, zalane benzyną. Aż łza mi się w oku kręciła gdy widziałem całe dziesiątki litrów benzyny z którymi nikt nie wiedział co zrobić. No i w końcu zalałem to do mojego Scorpia (2,9 V6 12V - konstrukcja niby bardzo stara, ale już tez na wtrysku, chyba nawet na wielopunkcie). Po odpaleniu nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika, więc jak tylko zdarzała się okazja, to lałem to do zbiornika. Z filtrem paliwa zero problemów, z pompą również (pompa zewnętrzna, być może to ważne). Ze świecami również nigdy żadnego problemu.

Proporcja paliwa była zazwyczaj mniej więcej 40 litrów benzyny do jakichś 5-7 litrów ropy.

Zatem gdybym to był ja, i gdybym miał takie auto jak Ty, to na pewno to paliwo było by już w zbiorniku mojego Jeepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem