Temat: [Focus 2011-2014] Uszkodzone sprzęgło
View Single Post
Stary 19-05-2014, 06:58   #42
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Problem z układem sprzęgłowym? Co najprawdopodobniej padło?

Samochód Focus 3 1.6TDCI 115KM, Hatchback, przebieg 92500km. Skrzynia 6-cio biegowa. Brak gwarancji.
Nagle podczas jazdy chciałem zredukować bieg, wciskam pedał sprzęgła i o dziwo bardzo lekko wszedł ten pedał (niebyło takiego oporu jak przez cały czas użytkowania) zredukowałem na 2.
Potem chciałem wrzucić 3 już nie było mowy.

Po zatrzymaniu diagnoza.
Gdy zgaszony jest silnik biegi normalnie można załączać z wciśniętym czy też bez wciśniętego sprzęgła.
Gdy załączy się silnik na lużie samochód zachowuje się normalnie silnik normalnie pracuje.
Gasimy silnik wrzucamy bieg zapalamy silnik.
Jest trochę trudniej go zapalić mimo wciśniętego sprzęgła.
Podczas wciśniętego pedału sprzęgła samochód jedzie delikatnie do przodu gdy zaciągnę ręczny lub wciśnie hamulec samochód stoi. A silnik pracuje nie zdusza go aż do zgaszenia.
Gdy puszczę sprzęgło dodam gazu samochód normalnie jedzie. na danym biegu

Środek nocy – sobotni wieczór 30km od domu dzwonię do ubezpieczyciela w sprawie mini car assistans. Odpowiedz Przysługuje panu bezpłatna laweta wtedy gdy pan spowoduje wypadek lub ktoś panu uszkodzi samochód. Gdy zepsuje się normalnie jest odpłatne 260zł plus stawka za każdy kilometr.
Brak dostępu do netu brak możliwości jakiejkolwiek pomocy.
Wrzucam 2 zapalam silnik i powoli jadę tak do domu gdy rozpędziłem samochód powyżej 2000 – prędkość zrównała się z pracą na 3 biegu wciskam bieg 3- trochę z oporem (pewnie przez to ze nie było całkowitego wysprzęglenia) potem analogicznie z 4 i tak sobie 75 jechałem do domu.
Może idiotyczne ale nie będę siedział cała noc i patrzył się w niebo.

2.5 tygodnia temu byłem na co rocznym przeglądzie w ASO. Wymienili wszystkie filtry i olej, plus ich przegląd według specyfikacji fora. I od tego momentu przejechałem 650km.
Jest tam w ich planie czynności punkt”
„Sprzęgło – sprawdzić działanie / wyregulować”
Pytanie czy czasami coś nie przeregulowali i padło coś w układzie sprzęgła.
A swoją drogą jak już robili przegląd to nie zauważyli ze coś zaczyna się psuć

Czego to może być wina: pompki sprzęgła, wysprzęglika, docisku tarczy czy dwumasa.
Pytanie do użytkownika SUNNLUK czy też mu luźno wchodziło sprzęgło
Jaka była by cena robocizny przy wyminie kompletu sprzęgła w ASO?

Ostatnio edytowane przez Decybelq ; 19-05-2014 o 07:02
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem