View Single Post
Stary 08-11-2012, 08:07   #2
Agutto
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus, Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benzyna 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: czynności przeglądowe po 120 kkm w serwisie

Cytat:
Napisał ENowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
przeszukałem zasoby forum oraz książki serwisowe, ale nadal nie mam jednoznacznej odpowiedzi. W tym tygodniu trafi do mnie 2-letni FFMK2FL silnik 1,6 TDCi 90 KM z przebiegiem 120kkm. Sprzedający (jeden z dealerów Forda) zobowiązał się w cenie samochodu zrobić przegląd okresowy po w/w przebiegu. Jakie czynności serwisowe powinni zrobić? Czego mam od nich wymagać? Sprawdzanie powłoki lakierniczej jest rzeczą śmieszną, bardziej mnie interesuje czy sprawdzą świece żarowe, akumulator, pasek rozrządu. Co ile powinno się wymieniać olej (jeśli co 20 tys. km to powinni w serwisie wymienić, jeśli świece co 60 tys. to też powinni wymienić..., co z olejem, płynami). Jednym słowem - proszę o konkretnie wymienienie rzeczy i czynności za które powinienem ich ścigać. Chciałbym by w cenie auta porobili jak najwięcej a nie sprawdzili lakier i pióra.......

PS> jeśli napisałem post źle z obowiązującymi zasadami - przepraszam moda i obiecuję poprawę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech Ci powiedzą, jaki jest szczegółowy zakres przeglądu (czy obejmuje w cenie wymianę zużytych materiałów i części eksploatacyjnych (np. tarcz, klocków, oleju, płynów, świec), zażądaj wymiany paska rozrządu.
Agutto jest offline   Odpowiedź z Cytatem