Temat: [C-MAX 2010-2015] Co z tą temperaturą silnika?
View Single Post
Stary 26-01-2015, 20:31   #1
karolekw1983
ford::average
 
Avatar karolekw1983
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Na północ od Krakowa
Model: C-max II
Silnik: 1.6 tdci 115 KM
Rocznik: 2012
Postów: 73
Domyślnie Co z tą temperaturą silnika?

Autko tak jak w opisie. Od początku zauważyłem coś dziwnego z temperaturą silnika. Wolno się nagrzewa, ale co gorsza jak jest na obrotach pod obciążeniem to łapie 90 st., ale jak wejdzie na wolne obroty (postój, światła) to zaraz spada gdzieś do 75 st. Często podczas jazdy spada gdzieś do 80-82 st. Mam wrażenie, że po odpaleniu, gdyby pozostawić auto na wolnych obrotach to by się nigdy nie zagrzał. Dziwi mnie to, bo w passacie 1,9 TDI autko na jałowym się rozgrzewało nawet przy niskich temp. i trzymało temp. silnika.
Czytałem na forum różne posty i pojechałem do mojego mechanika, żeby sprawdził co jest z termostatem i okazało się, że jest sprawny, otwiera się przy 88 st.
I taka sytuacja z dziś: uruchomiłem test zegarów, odpaliłem auto, temp. silnika 10 st., na zewnątrz -3 st. Ruszam, jadę, po 4 km test pokazuje 60 st., wjeżdżam na podwórko, zostawiam go 1 min na wolnych obrotach i temp. spada do 54 st.
Pytanie moje jest takie: czy naprawdę ten typ tak ma? Jakie są temp. otwarcia i zamknięcia termostatu? Czy ten silnik posiada jakiś drugi mały termostat - olejowy? Jeżeli tak, to gdzie jest umiejscowiony?
Pomożcie koledzy!

Ostatnio edytowane przez karolekw1983 ; 26-01-2015 o 20:34
karolekw1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem