View Single Post
Stary 21-08-2016, 14:56   #2
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Homologacja producenta dotycząca rozmiaru opon - OC

Nie siedzę w prawie ale miałem ten sam problem kupując kiedyś opony.
Zadzwoniłem do 3 firm ubezpieczeniowych PZU i dwie inne , nie pamiętam.

Odpowiedź w każdej była taka sama , a więc inny rozmiar nie wpłynie na problemy z OC. A więc można.

Każda z firm mówiła również , że jeżeli ZNACZĄCO nie wpłynie , czyli 215 a 205 - jest ok. 235 - 255 też jest ok.
Natomiast jeżeli do dużego mondeo kupisz opony 185 , 165 - to już znacząco wpływa na jazdę( bezpieczeństwo ) , wtedy ubezpieczyciel może nie wypłacic odszkodowania.

Ale żadna z osób rozmawiających ze mna nie słyszała jeszcze o takim przypadku , o który pytałem.
Rzecz jasna , że jeżeli opony są łyse to już inna inszość

Oczywiście zaraz odezwą się osoby , które powiedzą , że nie można zakładać innego rozmiaru bezwzględnie powołując się na " tak chyba uważam "

Ja bardziej wierzę firmom , które każdego dnia wypłacają tysiące odszkodowań , gdzie to rozmowy są zawsze nagrywane i pracują tam odpowiednio doinformowane osoby - więc nie mogą mnie zrobić oficjalnie w konia.

Powtarzam jeszcze raz : znacząco . To pojęcie względne , ale mowa tutaj o rozmiarze 205 więc jest to bezwzględnie nie znaczące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 21-08-2016 o 14:59
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem