Temat: [Mondeo 2007-2014] Klimatronik nie utrzymuje temperatury
View Single Post
Stary 17-10-2011, 18:50   #1
rodneysus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Klimatronik nie utrzymuje temperatury

Od około dwóch miesięcy mam auto jak w opisie (niestety jego nazwy tu nie wolno wymieniać), poprzednio miałem Opla Omegę 2,2 dTi, także z dwustrefowaym klimatronikiem. Na jego podstawie chciałbym opisać mój problem.
W Omedze na klimatroniku ustawiłem raz temperaturę (22 st) i nie zmieniałem jej przez cały rok, latem było chłodno, zimą ciepło. Kiedy wsiadałem do auto po zimnej nocy, po uruchomieniu silnika i osiągnięciu przez niego odpowiedniej temperatury, nawiew zaczynał dmuchać na maxa i obniżał obroty po nagrzaniu się wnętrza. W przypadku upału, dmuchawa działała tak samo.
W obecnym aucie jadąc do pracy (ok. 25km) muszę zmieniać ustawienia klimatronika, piszę o obecnym okresie roku (temp zew. 6 - 10 st C). Zaczynam od 24 st, z nawiewów leci ciepłe powietze ale dmuchawa nie przyspiesza znacząco, po przejechaniu ok 10 km w aucie robi się ciepło, więc zmniejszam do 23 st, po przejechaniu 20 km 23 st to już za dużo, zmniejszam na 22 i generalnie jest OK. Tylko, że jak wsiadam do wychłodzonego auta i zostawię na 22 st, to nawet przez 20 km nie zrobi się w nim ciepło.
Czy Wy też tak macie?
rodneysus jest offline   Odpowiedź z Cytatem