Temat: [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED
View Single Post
Stary 26-08-2009, 20:27   #11
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał seba2302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie tak, gdzyż niedawno dzwoniłem do forda z zapytaniem czy w s-maxie można mieć światła do jazdy dziennej. Oni powiedzieli że tak jeśli mi przeprogramują komputer. Po przeprogramowaniu światła przeciw mgłowe tak właśnie miały działać jak dzienne jak u Ciebie kolego.
Zasadniczo tak, ale do tego potrzebne są te oznaczenia o który wspomina wojtekjanus. Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, ale przytoczę po raz kolejny zdanie: jak udowodnisz przy kontroli, że są do światła do jazdy dziennej, a nie przeciwmgielne? Obydwa światła mają inna charakterystykę świecenia.

Cytat:
Napisał seba2302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze pytanie, czy gdy świecą Ci się "dzienne światła" czy pozycyjne z tyłu też się świecą?? Oraz czy w pozycji świateł 'auto' (w dzień) świecą Ci się "światła dzienne". Dzięki.
Wcześniej było tak, że wraz ze światłami do jazdy dziennej miały być także automatycznie włączane tylne pozycyjne. Teraz weszła nowelizacja (teraz jest tak jak na zachodzie) i tylne pozycyjne nie muszą działać podczas włączonych s.do jazdy dziennej
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem