Temat: [Mondeo 1996-2000] nie działa prędkościomierz
View Single Post
Stary 24-03-2012, 23:57   #22
ward
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: KOS
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: nie działa prędkościomierz

Koledzy pozwólcie, że odświeżę trochę temat. Poczytałem już trochę na ten temat, ale nie jestem pewien rozwiązania. Otóż w moim przypadku po 50 kilometrów po zatankowaniu mondea na krajowej jedynce wskazówka nagle ze 120 spadła na 0. W tym samym momencie licznik zatrzymał się na owych pięćdziesięciu kilometrach.

Od tamtej pory wskazówka prędkości nie drgnęła. Natomiast co mnie zaskoczyło to, to że podczas wyciągania licznika w celu sprawdzenia co się stało zauważyłem, że na liczniku miałem już 90 km przebiegu. (Dla ścisłości dodam, że od tankowania zrobiłem około 220 km - 50 przed uszkodzeniem silnika, a 40 km nakręciło mi przy uszkodzonym liczniku).

Sprawdzałem dzisiaj styki na płytce prędkościomierza, kondensatory itp. - ekspertem tu nie jestem, ale wydaje mi się że wszystko było OK. Na chwilę obecną wszystkie wskaźniki na zegarach poza prędkościomierzem zachowują się prawidłowo. Kontrolka rezerwy paliwa jeszcze się nie zapaliła - od tankowania zrobiłem ok 220 km.

Stąd moje pytanie, jak sądzicie czy problem prędkościomierza leży w zegarach (na płytce) czy może bardziej prawdopodobne jest, że przyczyną niedziałającego licznika jest przewód idący od skrzyni biegów (VSS). Jakie kolejne kroki sugerujecie?

Dziękuję i pozdrawiam
ward jest offline   Odpowiedź z Cytatem