View Single Post
Stary 28-01-2009, 13:59   #26
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...

Studia jedno, a zainteresowanie samochodami, silnikami i fizyką swoja sprawa. Jasne, że sprawa jest tutaj bardzo skomplikowana ale jednak wgranie nowej mapy wtrysku to nie jest taka straszna filozofia. Większym problemem jest faktycznie napisanie tej mapy ale na pewno v-tech tego nauczył się metodą prób i błędów, zaś teraz mają już gotowe mapy. Chodziło mi o taką wypowiedź RoNiN76, jakiej udzieliłeś wyżej a nie dwóch zdań, o jakimś boxie, którego nie rozumiem i dalej nie czaję. Co to jest ten box? Box to pudełko po angielsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sorry ale nie znam slangu w tej kwestii. Mówisz, że oprogramowaniem podniesiesz doładowanie, to znaczy że wastergate turbosprężarki jest sterowany elektronicznie?

Cytat:
Napisał PAFFCIO
Mam takie wrażenie, że mówiąc "program" i "pogrzebać w nim" myślisz o jakimś GUI gdzie sobie suwaczki poprzesuwasz :fcp4
Ta, suwaczkiem to można sobie podgłośnić dźwięk. Przecież wiem, że jednostka sterująca silnikiem opiera się na mapach, ponieważ musimy dobrać odpowiednią ilość paliwa i inne parametry do każdych obrotów, a do tego nadaje się tylko mapa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


PS: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.eace
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem