View Single Post
Stary 02-02-2018, 14:11   #90
koziolo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Cytat:
Napisał qwertykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I niestety mają trochę racji.
Ja uważam, że kompletnie nie mają racji. To że zawór jest zapchany/uszkodzony nie znaczy że całą skrzynia jest do wymiany. Wiesz fajnie by było jak bym miał tyle kasy, żebym przez przepaloną żarówkę całe auto zmieniał,ale niestety nie mam.
Cytat:
Napisał qwertykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie skrzynia do zrzucenia i roboty. Niestety rzadko kto dobrze i trwale naprawia skrzynie. U mnie po naprawie za 9 tys i dalej nie działającej dobrze skrzyni skończyło się na zwrocie kasy i kupnem nowej w ASO i dopiero spokój nastał.
Ty miałeś problem ze skrzynią ja ze sterownikiem. Ja w dalszym ciągu się łudzę, że przez uszkodzony filtr poszedł jakiś syf i dlatego zawory się przytykają i jest to do wyczyszczenia.

Cytat:
Napisał qwertykk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma dostępnych luźno poszczególnych zaworów. Chyba, że używki niewiadomego pochodzenia (powodzenia, że ktoś dobrze złoży)

Dostępne są jedynie kpl sprzęgła/mechatronika/uszczelnienia i parę pierdół.

Gdzie masz wyciek ? Na łączeniu skrzyni z silnikiem czy w innym miejscu?
We Wrocławiu Skrzyniarze mają te zawory. Przynajmniej tak mówią.

Wyciek mam ze skrzyni z silnikiem ale on jest tak już od dawna i nie postępuje. Chyba większość tak ma. Ten wyciek miałem z uszkodzonego filtra oleju. Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Filtr i olej wymieniany 20k temu i nie wiem jak mógł się uszkodzić czy to wina mechanika? Części oryginalne przynajmniej opakowania.

Nie jest to atak po prostu różnią się nasze opinie. Dziękuje za porady ale liczyłem bardziej na porady jakie udzielił Piotr.

Piotr wielkie dzięki za rady i pocieszenie że da się to może poskładać.
Mam do Ciebie kilka pytań skoro już masz doświadczenie :wink:
Czy te zawory D i E są od zmiany biegów te SHSS1 i 2?
Mam błędy na zmianę P0766 i P0771 oraz ostatnio pojawił się B06A8 (tego nie mogę nigdzie znaleźć) razem z P0766.

Chce to wszystko rozebrać i przeczyścić nawet może wysłać do czyszczenia ultradźwiękami te zawory. Zobaczę w jakim będą stanie.

Piotr proszę o porady odnośnie demontażu samego sterownika z auta:

Spuszczam olej, odkręcam tą czarna obudowę, odkręcam sterownik i wyjmuję?
Czy trzeba odłączać te czujniki czy one są takie plug & play?
Muszę odłączyć jakąś hydraulikę?
Jak później z uszczelnieniem tego trzeba wymieniać jakieś uszczelki czy coś takiego?
Czy dam radę to wyjąć bez kanału na zwykłym podnośniku? W senie czy jest tam wystarczająco miejsca na wyjęcie tego i nie będę się męczył czy raczej wskazany
kanał.

Pozdrawiam
koziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem