View Single Post
Stary 09-02-2019, 10:53   #1
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe

Cześć
Mam do was pytanie. Zamówiłem w styczniu Kuge 2.0 TDCI z ogrzewaniem postojowym. Jak wiecie wszystkie modele z silnikiem diesla wyposażone są standardowo w nagrzewnicę elektryczną wspomagającą nagrzewanie wnętrza.
I tu mam mały zgrzyt - w Kudze przy domówieniu ogrzewania postojowego, fabryka nie montuje wspomnianej nagrzewnicy elektrycznej. Można powiedzieć ok. Przecież jest ogrzewanie dodatkowe na paliwo, ale ono włącza się automatycznie dopiero od temperatury +3 stopnie w dół. Zatem jak będzie powyżej +3 stopnie to będę musiał cierpliwie czekać aż silnik się nagrzeje co w przypadku diesla trwa to "lata świetlne".
I teraz pytanie! Czy są jakieś przeszkody, uwarunkowania lub mogące wystąpić problemy, w przypadku dołożenia nagrzewnicy elektrycznej samemu przy takiej konfiguracji? Dla przykładu Mondeo ma te elementy oba założone fabrycznie!!! Przecież nie jest to takie trudne. Wychodzę z założenia, że lepiej się dopytać niż potem narazić się na koszty. Mam nadzieję, że instalacja będzie zachowana - sprawa zakończy się tylko samym podpięciem wtyczek i bezpieczników + włączenie opcji w BCM.

Dzięki za wszelką sugestię i pomoc
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem