Temat: [Mondeo 2000-2007] Migająca sprężynka [zestawienie] TDCi
View Single Post
Stary 03-01-2008, 15:25   #6
dnm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Hej,

Jak ja lubię dociekliwych facetówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałabym dodać do tego moją historyjkę:

TDCI 2.0 2003, 130 KM, przebieg 80 tys.

zima 2006/2007 - migająca sprężynka, lekki spadek mocy nie sprawdzany na trasie, po resecie stacyjki błąd powraca

ASO: zawieszony jeden wtrysk, zresetowano, błąd zniknął

lato 2007 - migająca sprężynka po silnym przyspieszeniu na 4,5 biegu (nigdy na 1-3). Spadek mocy. Po resecie stacyjki błąd znika. Taki błąd może doprowadzić do dość humorystycznej historii: miałam tego typu problemy dojeżdżając do jednego miasta późnym wieczorem. W mieście ustawili na mnie blokadę policyjną. Okazało się, że gość jadący przede mną przestraszył się, że usiłuję go zatrzymać, bo po wyprzedzeniu go zwalniam i włączam awaryjne, zjeżdżam na pobocze, znowu go wyprzedzam, zwlaniam, awaryjne itd. Na szczęście mimo późnej pory panowie policjanci mieli poczucie humoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pospiesznie wyszukany mechanik: wg komputera awaria pompy - koszt chorendalny
znajomy mechanik: jeden z dwóch zaworów, na pewno nie pompa, wysłać do ASO na komputer
ASO: usterka w ciśnieniu paliwa, do wymiany komplet wtrysków najpóźniej w ciągu dwóch tygodni


Jako że po mieście nie ma problemu a my lubimy ze sobą jeździć więc daliśmy spokój.


zima 2007/2008, temperatura poniżej ok. -4: migająca sprężynka, spadek mocy, wyłączenie silnika. Reset stacyjki likwiduje błąd ale samochód wyłącza się ponownie. Za trzecim razem już nie zapala. Po ostygnięciu zapala i nie kontrolka nie miga.


W poniedziałek mają mi regenerować wtryski, ale jakoś nie wierzę, że wiedzą co robią. Nie usłyszałam, żadnych logicznych argumentów poza ' te modele tak mają'... ;(

Jak znam życie może nie skończyć się na wtryskach, chyba że do mechanika wyślę jakąś płeć męską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja już nawet pokochałam to autko - ale teraz chyba snowu się przesiądę na japońca. Będzie mniejszy power ale też mniej mandatów i mniej problemów z mechanikami.

No chyba, że któryś z Was pomoże damie w opresji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

Wszystkiego dobrego w Nowym RokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

D.


PS. A kumpel mnie ostrzegał: Ford g.... wort!
dnm jest offline