Temat: [Fusion - Mondeo USA] EVAP i zaczynające się awarie tego systemu
View Single Post
Stary 07-06-2018, 23:19   #8
hemes
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk5 (Fusion) AWD
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pompa paliwa , Odpowietrzenie zbiornika paliwa

Witam wszystkich. Przepraszam wszystkich za brak szczegółów lecz spowodowane jest to tylko i wyłącznie brakiem czasu.( Jeżeli ktoś śledzi moje watki to zauważy ze zawsze szczegółowo opisuję wyjaśnienia i własne doświadczenia a na to niestety potrzeba czasu).

Powiem szczerze wcześniej jeździłem Mazdami, Oplami, Audi natomiast pierwszy raz mam Forda z auta ogólnie jestem super zadowolony skala od 1 do 10 moja ocena 9. Jednak jeżeli chodzi o autoryzowane serwisy Ford w Warszawie i w Łodzi to mogę to podsumować jednym słowem ( dziadostwo) zero wiedzy, brak jakiejkolwiek chęci pomocy, Buce którzy tylko potrafią wymieniać części bez jakichkolwiek podstaw wiedzy nic nie wiedzą, nic nie pomogą "DZIADOSTWO".
Posiadaczom Fusionów proponuje pisać bezpośrednio do Ford USA. Tak było w moim przypadku teraz i wcześniej jak miałem problemy z mostem. Gość z serwisu Ford USA był zdziwiony że żaden Polski serwis nie potrafi się podjąć naprawy czy nawet diagnostyki mostu ( dla nich to był szok). Zaproponowali mi naprawę w Berlinie w serwisie który obsługuje żołnierzy USA. W e-mailu miałem podane Imię i Nazwisko człowieka do którego mam zadzwonić lub napisać z adnotacją ze wymiana mostu zostanie przeprowadzona tego samego dnia jeżeli auto dostarczę do godziny 10:00.( po wcześniejszym umówieniu) niestety nie udało i się odzyskać gwarancji ale za to dostałem kompletne informacje że np. identyczny most występuje w europejskim Ford Kuga. wraz z numerami katalogowymi ( europejskimi) w USA nie było problemu ustalić numeru części europejskiej. Nie wspomnę o adnotacjach typu: Miło było Pana poznać pomóc, w razie problemów proszę pisać chętnie udzielimy dodatkowych informacji. W Ford Polska coś takiego nie do pomyślenia.
Wracając do tematu tak tez było tym razem.
W Ford Polska:
- Wymiana Filtra węglowego ( Wymieniłem koszt 200 zł i dalej nic ****o prawda)
- Wymiana pompy paliwa Kupiłem koszt 400 zł ( ****o prawda) na szczęście nie wymieniłem i mogłem zwrócić.
Napisałem do Ford USA podałem linki do filmików. Następnego dnia wiadomość :

Witamy dziękujemy za wiadomość cieszymy się możemy Panu pomóc poniżej procedury:

Objawy załączone na filmie wskazują na Błąd Kod P1450 awaria elektrozaworu odpowietrzającego zbiornik paliwa DG9Z-9D289-D W razie dodatkowych pytań służymy pomocą.

Ja osobiście jeszcze nie wymieniałem po prostu go rozpiąłem spryskałem od środka WD-40 i działa.

Teraz kilka wskazówek:
W moim przypadku jak pojawiły się objawy pierdzenia i falowania obrotów zatrzymałem się, otworzyłem maskę i pstryknąłem w w/w zawór wszystkie objawy ustąpiły praca silnika wróciła do normy.( Proponuje tak zrobić)
Zawór mieści się o stronie kierowcy pod rurą łączącą kolektor dolotowy (przepustnicę)z filtrem powietrza bliżej silnika ( a praktycznie przy samym silniku) to taki grzybek w Fusionie występuje wraz z wężami zgrzanymi na ciepło ( lub za pomocą jakiejś zaciskarki) w komplecie. W Polsce jako sam zawór ) od razu uczulam że może być problem ze szczelnym założeniem ( zgrzaniem lub zaciśnięciem) przewodów
Numer katalogowy w USA DG9Z-9D289-D
Numer katalogowy Europa C05A-9G866-AA lub 5194846
W Polsce sam zawór to koszt ok. 300 zł w USA z kompletem węży ok. 50 dolarów + przesyłka

Jeżeli ktoś nie potrzebuje FV to opłaca się kupować części na ebay z USA

Ostatnio edytowane przez SRS ; 31-03-2024 o 17:52
hemes jest offline   Odpowiedź z Cytatem