View Single Post
Stary 01-09-2014, 06:51   #6
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył, jak sprawdzić który padł

Cytat:
Napisał palmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co w momecie kiedy po wrzuceniu wstecznego mamy ciągły dzwięk ? tak jakby przeszkoda stała tuż za nami ?
Standardowo przez chwilkę jest ciągły dziek a potem krótki.
To oznacza że wszystkie czujki działają.
Ale ten test sygnalizuje tylko czy centralka ma "łączność" z czujkami i nic nie mówi o ich stanie (czyli informuje tylko o tym czy się nie wypięła, lub całkowicie nie padła w niej elektronika).

PS. w moim przypadku nie da się wymienić czujek od spodu.
ASO forda wymieniając tylny zderzak jakieś półtora roku temu uraczyło mnie styropianowym wzmocnieniem tylnego zderzaka, którego nie było oryginalnie w modelach po 2fl. Wsadzili go aby zniwelować "obwisanie" zderzaka z tyłu które u nich reklamowałem po ich "fachowej" robocie. Efekt jest taki że styropian idealnie zasłania możliwość dostania się do czujek od spodu (no chyba że ktoś ma rękę która wygina się w kilku dodatkowych miejscach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Najbardziej wkurza mnie to, że jak miałem i warunki w weekend aby się nimi zając to było słonecznie i padająca czujka pewnie odparowała przez co nie udało się ustalić która zdycha. Dzisiaj znów podczas parkowania przed pracą losowe pikanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem