View Single Post
Stary 31-12-2021, 15:37   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,523
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura silnika, przegrzewanie się silnika(?) 2.0 benzyna, 203km ecob

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa wody tylko oryginał! Zamienniki są bardzo ryzykowne.
Albo mocniejsza od 2.3 ecoboosta od razu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z takim przegrzewaniem trzeba uważać i szybko reagować bo może się skończyć na uszkodzeniu silnika w krótkim czasie.

ASO moim zdaniem omijać, dobry serwis niezależny albo kogoś kto się na tym zna.

Cytat:
Napisał pzpzpzpzpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Największą zaobserwowaną temperaturą było 117 stopni - pasek na desce rozdzielczej zapalił się na czerwono, a po kilku sekundach dalszej jazdy spadło do 110,100 i 95.
Kilku sekundach? Podejrzanie szybko jak na zmiany w zakresie 22 stopni. To by wyglądało jakby termostat się nagle otworzył, może po prostu się przycina. 95 stopni to dokładnie temperatura otwarcia termostatu w tym silniku. Ja bym zaczął od bardzo dokładnego płukania układu chłodniczego, test na UPG, następnie termostat i pompa + nowy płyn.
Co ciekawe późniejsze 2.0 ecoboost miały termostaty chyba 80 stopni zamiast 95 stopni, osobiście bym taki zamontował wydaje mi się, że powinny pasować. Jak coś mam w Warszawie taki możemy porównać na 100%
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem