View Single Post
Stary 07-09-2011, 20:44   #7
walek77
ford::average
 
Avatar walek77
 
Zarejestrowany: 13-08-2011
Skąd: Kielce
Model: Focus TDDI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika

Cytat:
Napisał Vosh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi o słaby akumulator tylko o zbyt duży spadek napięcia podczas rozruchu. Trop raczej właściwy - to typowe objawy przy początkach problemów z akumulatorem. Ja dwa sezony wytrzymałem w takim stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy. I nie słuchaj, że tak ma być...
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, stan akumulatora oraz jego naładowanie nie mają nic wspólnego z gaśnięciem lub nie gaśnięciem kontrolki układu ABS.

Dodam że w swoim Focusie także mam nowy akumulator, ale sprawa nie dotyczy tylko Focusa. Mogę podać kilka przykładów innych aut w których sterownik ABS zachowuje się w ten sam sposób - wyłączając kontrolkę dopiero po uruchomieniu silnika. Jak pisałem wcześniej jest to związane z diagnozowaniem przez moduł poprawnego działania całości układu ABS.
walek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem