View Single Post
Stary 15-11-2012, 16:21   #1045
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i prościej i taniej. Tylko pytanie na jak długo?
Po drugie altek od benzyny jest 70 amperowy może być niewystarczający do diesla chociażby w warunkach zimowych, gdzie często masz włączone ogrzewanie szyb, dmuchawę, światła, radyjko itp. co odbije się również na żywotności twojego akumulatora. Dodam również zapotrzebowanie na prąd podczas porannego odpalania (szczególnie zimą). Zwróć uwagę kolego że altek w silniku benzynowym doładowuje akumulator ok.50Ah.a w dieslu jest o ok. 50% większy. Być może nie będzie to miało znaczenia jeżeli ktoś robi dość długie trasy, ale w przypadku kiedy jeździ się po przysłowiowe ,,bułki do sklepu'' kiedyś tego prądu po prostu zabraknie i autko nie odpali.
Ale to już nie mój problem jak ktoś naprawia swój samochód.
Witam
Drodzy forumowicze alternatory w Mondeo są takie same czy to benzyna czy diesel dają po 124 A różnią się tylko rolką. Jeżdżę już tak dwa lata i błoga cisza. Ja w swoim 2.0 TDCI zamontowałem alternator od benzyny i nie jeżdżę wcale na długich trasach. Nie brakuje prądu!!!
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem