Temat: [Mondeo 2007-2014] Naprawa systemu parktronik
View Single Post
Stary 25-07-2013, 19:16   #33
jakubol
ford::beginner
 
Avatar jakubol
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Ford Kuga II
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Naprawa systemu parktronik

Witam,może komuś pomogę.Postanowiłem wreszcie naprawić oryginalny system parktronik w Mondku 2008r.z czujnikami przód i tył.Przy sprawdzaniu na kompie pokazywało uszkodzenie 4 czujek z przodu.Kupiłem dla testu jedną nową i...komp pokazał 4 uszkodzone przód.No i zaczęło się.http://www.forum.fordclubpolska.org/...1&d=1374773759Trzeba zdemontować przedni zderzak i reflektory.Nie potrzebny kanał tylko pogoda.Następnie w bagażniku z prawej strony /pasażera/demontujemy boczek i mamy dostęp do centralki.Za komunikacje z przodem odpowiada środkowa wtyczka.Z przodu pod prawym leflektorem mamy wtyczkę do połączenia ze zderzakiem/fot 3/.Sprawdziłem ciągłość wiązki pomiędzy bagażnikiem a przodem/miałem pod rękom płaską baterie i żarówkę/.Wiązka bez uszkodzeń więc bierzemy się za zderzak.Bardzo pomocny okazał się schemat ,zamieszczony przez któregoś kolegę na forum.Wypinamy 4 czujki i sprawdzamy ciągłość między główną wtyczką a wtyczkami od czujek/fot 4/.Mamy 6 przewodów,2 wspólne/+ i -/idące do każdej czujki i cztery powrotne od czujników.Te wspólne są w połowie zderzaka łączone i dopiero rozchodzą się do czujek.Okazało się u mnie ,że nie mam przejścia między główną wtyczką a miejscem łączenia i żadna czujka nie miała masy.Lutujemy przewód,izolujemy i system ożył.Zostało złożyć Mondzia w całość i cieszyć się z systemu przy parkowaniu i zaoszczędzonej kasie /Serwisy/.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC03239.jpg (99.4 KB, 199 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03238.jpg (94.4 KB, 163 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03240.jpg (95.3 KB, 158 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03241.jpg (99.5 KB, 146 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip mondeo_park assist.zip (53.1 KB, 61 wyświetleń)
jakubol jest offline   Odpowiedź z Cytatem