View Single Post
Stary 07-02-2023, 16:21   #6
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: kłopot z prądem czy z GEM?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz bezpieczniki pod schowkiem

Dziś udało mi się jeszcze przed nocą sprawdzić. Każdy bezpiecznik trzeba było wyczyścić bo miał taki ciemny nalot ale to pewnie bez znaczenia dla mojego problemu. Jedna duża wtyczka miał trochę zaśniedziałe piny ale nie krytycznie, widziałem dużo gorsze. Niestety wyczyszczenie nic nie dało. Dalej taki sam problem. Na szybko udało mi się jeszcze sprawdzić prąd, po odpaleniu mam jakieś 13,60V na klemach. Nie było czasu się tym bawić ale wydawało mi się że do tej wartości dochodził dość powoli inaczej nie był to skok tylko rosło bardzo zauważalnie.
08.02.2023 Edit
Dziś dodatkowo przejrzałem skrzynkę bezpieczników pod maską. Jedną masę wyczyściłem choć nie była jakaś skorodowana. Podłączyłem komputer zero błędów. Zaczyna mnie to wnerwiać. Jedyne co dodatkowo udało mi się zaobserwować to to że radio mogę włączyć ale dźwięk pojawia się dopiero kiedy licznik ożyje.

Może to jakiś feler licznika? Ale jakim cudem by blokował inne urządzenia. O ile dobrze myślę to wszystkie urządzenia, dmuchawa, czujniki cofania, szyby sterowane sa przez GEM i wygląda że to jednak on jest winny całej tej sytuacji, choć wygląda całkiem nieźle.



Pozdrawiam
__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 08-02-2023 o 16:36
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem