View Single Post
Stary 13-12-2010, 20:50   #81
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Re: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał NERON81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam chciałem odnowić temat.Mam problem z hamulcem ręcznym słabo trzyma,mechanik stwierdził że jest uszkodzony(samoregulator).Z tego co wyczytałem od mondeo 2002 nie ma sarmoregulatora tylko jest normalna regulacja.Kupno w ASO odpada(za drogo).Moje pytanie jest takie czy jak kupie np od mondeo z 2006r(używaną cała dźwignię) będzie pasować podobno jest bez regulacji automatycznej.Ja mam autko z 2001r.Z tych opisów jakoś nie bardzo mogę dojść czy są inne sposoby tego naprawy.
Samoregulator występuje w Mondeo do pierwszego liftu, czyli jeśli dobrze pamiętam do 2003 roku.
Potem masz już "normalny" ręczny, regulowany śrubą.
Sam po kilku walkach z samoregulatorem, w końcu wymieniłem całą dźwignię - teraz po zaciągnięciu ręcznego auto nie ruszy z miejsca (w poprzednim przypadku to było niemożliwe).
Nie wiem czy pasuje z anglika - moim zdaniem nie - na zdjęciu wygląda inaczej (odwrotnie), więc kupiłem z europejczyka po 2003 roku.
Potrzebne jest dojście z kanału (lub podnośnika) bo trzeba odkręcić dwie śruby trzymające dźwignię, oraz poluzować rurę wydechową i wyciągnąć osłonę termiczną.
Polecam tą operację, bo roboty zbyt dużo nie ma, a efekt murowany.

A to, czy go zimą używać, czy też nie - jest indywidualną sprawą.
Ja osobiście nie używam, zostawiam tylko na biegu.

pozdrawiam.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem