View Single Post
Stary 12-12-2015, 22:28   #559
borni
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2011
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKI & Mondeo MKIV
Silnik: 1,6 & 2,5T
Rocznik: 2004 & 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jeszcze raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mój !!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsze wrażenia z podróży z Krakowa na odcinku około 150 KM niestety nie są pozytywne. Wszystko z powodu pogody. Opony zimowe + mokra nawierzchnia i niestety nie ma możliwości wykorzystania 100% efektu modyfikacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Tak poważnie to jest zupełnie inne auto !! Na autostradzie podczas jazdy 160 km/h na 6 biegu można docisnąć gaz i auto bez problemu przyśpiesza i to nie tak normalnie ale zauważalnie dostało zastrzyk energii, który pozwala na prawdziwie szybką i komfortową jazdę autostradową. Prędkości maksymalna jak i czas jej osiągnięcia znacznie uległ poprawie. Nie będę pisał ile wynosi prędkość maksymalna bo nie ma miejsc w Polsce, poza torem, gdzie można tyle jechaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jednak nie prędkość jest ważna ale możliwość przyśpieszenia i tutaj jest niesamowita różnica. Na 1 biegu nie można ( przynajmniej w obecnych warunkach) naciskać pedał przyśpieszenia do oporu bo to nic nie da , koła zmielą asfalt i tyle. Na 2 biegu przy umiarkowanym naciskaniu samochód zbiera się niesamowicie szybciej, porównując do serii i faktu że to tylko 1,6 EB. Dalej również jest super. Zauważyłem że w przedziale 2000-2500 rpm jest minimalna dziura po której zaczyna się jazda na kolejce górskiej. Spalanie na krótkim odcinku wzrosło o około 0,2l na 100km więc minimalny wzrost, który spokojnie można "przeboleć".
Jest to moje drugie auto ( dodatkowo mój tata zdecydował się uleczyć swoją Merivę z 120KM na 155 KM), które robiłem u Heko i raczej nie ostatnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić !
borni jest offline   Odpowiedź z Cytatem