View Single Post
Stary 30-08-2007, 21:48   #4
nero541
 
Postów: n/a
Domyślnie

Sprawa świateł skandynawskich okazała się trywialna :fcp1 .

Do uruchomienia potrzebne są następujące elementy:
- bezpiecznik 10A;
- bezpiecznik 15A wg instrukcji obsługi lub 20A wg naklejki na deklu skrzynki bezpieczników
- przekaźnik F57B-14B192-AA (koszt w sklepie z częściami Forda, nie ASO - 39 zł).

Montaż:
1) demontujemy osłonę włącznika świateł, odkręcamy włącznik i na wiązce idącej do niego lokalizujemy przewody zielono-czarne zakończone konektorami. Konektory są przyklejone taśmą do wiązki - łączymy je ze sobą;
2) wkładamy przekaźnik do skrzynki bezpieczników (w komorze silnika) na pozycję R12;
3) wkładamy bezpiecznik 10A na pozycję F14;
4) wkładamy bezpiecznik 15A (20A) na pozycję F22;
5) otwieramy :fcp29 świętując nową funkcjonalność w samochodzie.

Uwagi dodatkowe:
- przed demontażem włącznika świateł warto sprawdzić gniazdo bezpiecznika F19. Być może niektóre wersje Foki mają styki w tym gnieździe (ja niestety nie miałem) a wtedy wg instrukcji wkładamy tam bezpiecznik 10A, potem wykonujemy punkty od 2 do 4 (punkt 5 niebowiązkowy) i światła już powinny działać.
- przekaźnik typowy, numer F57B-14B192-AA lub F57B-148192-AA - nie mam pewności czy to jest "B" czy "8".

Czas wykonania 15 minut, łączny koszt: przekaźnik i max. 3 bezpieczniki - ok. 45 zł.

Działanie świateł: po przekręceniu kluczyka zapalają się: światła pozycyjne i mijania, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, podświetlenie zegarów - czyli zgodnie z wymaganiami ustawy. Brak możliwości włączenia świateł drogowych, p.mgielnych, brak regulacji wysokości reflektorów - logiczne, bo włącznik świateł jest w pozycji wyłączone.
Jedynym mankamentem jest to, że światła nie gasną na czas rozruchu.
  Odpowiedź z Cytatem