Temat: [Mondeo 2014- ] Jakie opony na zimę
View Single Post
Stary 19-10-2023, 14:29   #78
krzemo
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo MK5 PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bierzesz Pan wujka google. wpisujesz opony zimowe ranking 2023 (sugeruje niemieckie po wygranej PO), szukasz opony zbliżonej rozmiarem do swojej. masz top10. oglądasz ceny. wybierasz na co Cie stać. zakładasz i sie cieszysz. odkąd jest internet tak robię i nie narzekam. nie tracę czasu na czytanie setek stron na forach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem opinie użytkowników wg oponeo. Rankingi czasami sa robione pod producenta przykładem to wpadka dekry sprzed kilku lat. Brałem pod uwagę tylko opinie gdzie użytkownik deklarował duże przebiegi bo ile warta jest opinia niedzielnego kierowcy.

Co do węższej opony w zimę to kojarzę że lata temu wulkanizator mi mówił że zimówkę lepiej kupić węższą bo wg niego węższa to większy nacisk na cm2 a co za tym idzie lepsza przyczepność (opona bardziej się wgryza w podłoże) i w sumie miało by to sens. Tylko od tej opinii minęły latka i pewnie technologia opon też się diametralnie zmieniła i przy dobrej mieszance i bieżniku nie ma to już takiego znaczenia
krzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem