Temat: [Focus 2004-2008] Olej w turbinie 1.6 TDCI
View Single Post
Stary 11-12-2008, 00:55   #3
tielecz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Re: Olej w turbinie 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał SMUTNYINDYK
Prawie standardowa sprawa. Olej przedostaje się do rury łączącej turbo i filtr powietrza poprzez odmę, która jest wpięta właśnie w tą rurę. Ponadto często w 16TDCI pęka rura między turbo i intercoolerem na spawie od łapy mocującej i wówczas turbo częściowo dmucha do komory silnika-ktoś dodaje gazu a Ty przykładasz rękę i patrzysz czy wieje i gdzie i już wiesz. Wymiana droga, więc lepiej doraźnie pospawać migomatem[fachowcy wiedzą gdzie]. Na to pocenie turbiny jedynym bardzo nieekologicznym, ale skutecznym rozwiązaniem jest puszczenie rury odpowietrzenia pod silnik[pod podwozie przy pomocy nowej dłuższej rury].
Czyli reasumując to nie jest raczej usterka mechaniczna tylko jak dobrze zrozumiałem rury łączącej filtr powietrza, turbiny i odmy . Zdemontowałem tą rurę i w miejscu ,, podłączenia z odmą '' są dwa plastykowe uchwyty jeden z nich jest uszkodzony (choć całe połączenie wygląda na szczelne ). Czy to może być przyczyna. Piszesz że najlepiej przyłożyć rękę jestem laikiem i tak za bardzo nie wiem gdzie. Czy przy odmie, czy przy korku wlewu oleju, czy gdzieś przy turbinie. I jeszcze jedno wspominasz jeszcze o wymianie chciałbym wiedzieć ewentualnie o jaki element chodzi. Jeżeli nie usunę usterki czy może dojść do jakiejś poważniejszej usterki ?
tielecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem