Temat: [Focus 1998-2004] Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a
View Single Post
Stary 15-07-2018, 21:42   #83
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nabita R600a zamiast R134a

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez moje 3 albo 4 spotkania z serwisami od klimy na przestrzeni powiedzmy ostatnich 6 lat , każdy z nich nabijał przez 1 zawór.
I to nawet tacy bardzo polecani . Nie wiem o co chodzi z drugim , ale czasem drugi jest schowany np pod nadkolem, a czasem śmiali się goście " a po co ci drugi zawór?"
I to mówili ludzie którzy po 20 lat pracują w tym zawodzie
Można ściągać i nabijać przez jeden zawór i nie jest to nieprawidłowe tylko trzeba wiedzieć co się robi. W przypadku ładowania czynnika jednym zaworem nie wolno od razu uruchamiać kompresora klimy tylko należy odczekać ok 5 minut żeby się ciśnienie w układzie wyrównało po obu stronach kompresora - głównie po to żeby uniknąć awarii kompresora bo reszta raczej wytrzyma

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mi się na HP męczył żeby nabić a nie chciało mu się szukać
dopiero jak znalazł LP to klima zamrażarnik

nie wiem czemu
Ja też nie wiem bo bardziej bezpiecznym sposobem przy napełnianiu jednym zaworem jest obsługiwanie układu przez zawór HP niż przez LP. I na pewno nie z powody obsługiwania układu dwoma zaworami potem było OK

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 15-07-2018 o 21:45
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem