Temat: [Mondeo 2007-2014] Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...
View Single Post
Stary 10-05-2018, 17:27   #1
jarq8
ford::beginner
 
Avatar jarq8
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-10-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0tdci 130km AZBA
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Za WYSOKA temperatura? Dziwna sytuacja...

Witam. Od jakiegoś czasu, kiedy zrobiło się naprawdę ciepło, moje mondeo ma jakieś dziwne zachwiania temperatury. Na wstępie dodam, że mam zaktualizowanego conversa, więc pokazuje cyfrowo temperaturę i ładowanie.
Dzięki temu zimą wychwyciłem, że temperatura rzadko kiedy przekraczała 70 stopni więc wymieniłem termostat i co? Zaczęło się robić cieplej i dziś np jadąc na klimie i stojąc w korkach temperatura wg conversa doszła do 114 stopni. Nawet normalnie stojącą twardo przed drugą kreską wskazówka przekroczyła tę barierę. Ale chwilę później zajechałem na miejsce i zgasiłem silnik. Wentylator pracował jeszcze kilka minut po wyłączeniu silnika i schłodził auto do 109 stopni. Po paru kolejnych minutach uruchomiłem mondeo raz jeszcze i w ciągu 6-7 sekund nagle zrobiło się 101 stopni. Taka temperatura utrzymywała się aż do domu (3km dalej) i już na wyłączonej przeze mnie klimie. Pod blokiem nawet było 98 stopni. Dziwna sprawa. Wentylator pracuje, płyn jest. Rano w drodze do pracy wszystko jest ok i temperatura raczej 85 stopni nie przekracza. Jadąc trasami i w chłodniejsze dni również waha się między 85 a 90. W mega ciepłe dni jak dziś jest tak jak to opisałem. Co ciekawe ładowanie oscyluje wtedy między 12.8 a 13.3. Kiedy temperatura utrzymuje się w normie, ładowanie wynosi zazwyczaj koło 14V. Strasznie to wszystko pokręcone...
jarq8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem