View Single Post
Stary 20-04-2010, 19:11   #164
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał yarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kółko kosztowało mnie 196 zł, więc tanie nie było. Mój mechanik powiedział że się rozejrzy za odpowiednim kółkiem.
Kolego Ful jak twój elektromechanik rozwiązał problem kołnierza.
U mnie nawet jak by się zeszlifowało ten kołnierz to i tak brakło by około 2 mm do prawidłowego ustawienia względem oryginalnego koła.
szczerze mówiąc to nie byłem przy nim jak to robił ,ale mówił mi ,że po rozłożeniu alternatora i po dokładnych pomiarach co do ustawienia kółka,coś tam podtoczył deczko na tokarce tak ,żeby to nowe kółko było identycznie ustawione .Jak z nim wcześniej rozmawiałem wspominał też o tym kołnierzu i dlatego pisałem też o tym zeszlifowaniu.Przeróbka ta kosztowała mnie 50PLn.
Właśnie założyłem ten alternator i nie zgodzę się z twierdzeniem ,że wymiana na kółko ze sprzęgiełkiem nic nie daje...Wystarczy poczytać ten temat od początku i ma się jasną odp. że warto to zrobić, tym bardziej,że w nowych modelach są fabrycznie montowane.
Tylko można zadac pytanie na jak długo będziemy mieli ciszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jakie macie paski ,oryginalne czy innych firm.Teraz przypomniałem sobie jak jeden mechanik mówił mi ,że mój pasek jest podobno 1-2 mm dłuższy od oryginału i to też przyczynia się do jego drgań (furkotania) .Ja mam założony pasek Continental ,ale nie pamiętam jego długości.Myślałem ,że jest identyczny jak ten fordowski.A może to tylko takie gadanie mechanika.
__________________
Pozdrawiam Artur
Mk3 2002 Stardust Silver

Ostatnio edytowane przez ful ; 20-04-2010 o 19:22
ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem