View Single Post
Stary 28-01-2009, 13:39   #24
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Silniki diesla - dane techniczne i kilka pytań...

Cytat:
Napisał peterpz
Nie interesuje mnie v-tech bo studiuję elektronikę i telekomunikację i taką modyfikację softu, mogę sobie zrobić sam. Sęk w tym, że nie mam tego auta. Więc spytałem, czym steruje jednostka sterująca i czy czasem nie ma wpływu na doładowanie... A nie co program niby "ogarnia". Wiesz co to jest program?
Studiowanie elektroniki nie powoduje, że znasz zasadę pracy silnika spalinowego (co ewidentnie wynika z Twoich postów). Nie obraź się ale "modyfikacji softu" to se sam nie zrobisz :fcp4 więc nie obruszaj się tak i wyluzuj...
Po pierwsze musisz mieć sprzęt i programowanie by zgrać soft z CPU, a nawet jak go zgrasz to co? na czuja będziesz mapował wtryski, rozrząd czy zmienną geometrię? No chyba, że teraz na informatyce uczą procesów termodynamicznych zachodzących w komorze spalania i modulacji cyklów pracy silnika czterosuwowego... może się czepiam, sorry.
Mam takie wrażenie, że mówiąc "program" i "pogrzebać w nim" myślisz o jakimś GUI gdzie sobie suwaczki poprzesuwasz :fcp4
A to niestety nie tak. Oczywiście może chcesz skorzystać z wiedzy swojego taty, który jest mechanikiem ale powtarzam..."pogrzebać" i to dobrze by nie popsuć to nie jest takie hop - siup i studia informatyczne to jednak trochę mało...zwłaszcza jak się ma 20 lat i studia dopiero się rozpoczyna :fcp26 :fcp29
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem