View Single Post
Stary 27-08-2023, 16:51   #7
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Silnik 1.8 benzyna, po odpaleniu latem nie chce jechać

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W między czasie przepustnica zacięła się drugi raz. Wymieniłem na nową ERA. Plusy to takie że auto jakby żwawsze i lepiej przyśpiesza, po cyferkach jakby zaczęło mniej palić,ale nie sprawdzałem czy tak faktycznie. Minusy to zdecydowanie gorsza kultura pracy na zimnym, po chwili jak się nagrzeje to już może być.
Te wnerwiające gaśnięcie na zimnym silniku kiedy jest ciepło na zewnątrz pozostało i chyba nawet powiększyło się, bo teraz często jest to po odpaleniu i samym tylko dodaniu gazu gaśnie, nawet nie trzeba ruszać.
Także taki silnik mi się nie podoba.
Pozdrawiam
Jakieś nowości w temacie? Ja miałem podobną sytuację ale na zamienniku SKV. Silnik skakał jak szalony i ograniczyło obroty do 2k/min. Lista błędów: p0121-63, p2110-e3, p2111-e3,p2135-63 i p2110-c. Różnica taka, że ja mam focusa mk2 z tym samym silnikiem (duratec he 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wstawiłem dziś starą, oryginalną przepustnicę, na której obroty falowały bardziej niż na zamienniku skv i auto działa. Ewidentnie wina przepustnicy - podziałała w sumie rok i śmietnik.
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem