Temat: [Galaxy 2000-2006] Jakie są normy poboru oleju silnikowego
View Single Post
Stary 07-08-2010, 08:29   #9
nasu
ford::average
 
Avatar nasu
 
Zarejestrowany: 03-06-2010
Model: MK2 Tiptronic
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 68
Domyślnie Odp: Jakie są normy poboru oleju silnikowego

Witam
Od niedawna stałem się właścicielem Forda Galaxy o przebiegu ponad 200kkm i z przerażeniem czytam o trwałości i braniu oleju czyżby po 250kkm to już tylko naprawy awarie. Posiadam Felicje 1.3mpi od początku LPG o podobnym przebiegu olej wymieniam co 20kkm i nigdy nie dolewałem. W rodzinie jest Opel Astra 2 1.4 16 zaworowa o przebiegu 400kkm i wszystko OK, Opel Astra 1,6 prawie 200kkm i również nikt oleju nie dolewał. Kumpel przekręcił Mercedesem milion kilometrów i jeszcze poszedł do ludzi. I długo by wymieniać. Miałem nadzieje że w Galaxym do minimum 500kkm to tylko paliwo, oleje, filtry, opony, hamulce i ognia.
Jak dotychczas przejechałem 1000km oleju nie ubywa ale (tylko na zimnym silniku) jak dać ostro to łapie przeładowanie na gorącym wszystko OK. gaz opór i moment 180km/h korekcje wtryskiwaczy minimalne, mieszają się.
Również wybieram się nad morze 700km 5 osób i bagaże. Zabiorę laptopa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będzie dużo okazji by zrobić logi dynamiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem