Temat: [Mondeo 2007-2014] Zarowki H7 LED - czy ktoś montował?
View Single Post
Stary 17-04-2021, 11:09   #29
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: I jeszcze raz JAKIE ŻARÓWKI LED H7 do zwykłego reflektora

Ja jeździłem w starym aucie z zamontowanymi klasycznymi żarówkami z tzw "xenon efekt" czyli podbitej temperaturze barwowej do 5000K. Tu muszę zaznaczyć że gro chińczyków oraz wiele zwykłych żarówek 4000K to nie to samo. Chodzi o to że były to żarówki Osram/Philips. Efekt dawały zadowalający. Jest z nimi pewien problem: chyba wciąż nie mają homologacji bo ciągle są sprzedawane jako OFF ROAD, ale... jeździłem nimi jako z normalnymi światłami mijania. Miałem wiele kontroli policyjnych, w tym jedną szczegółową, że weryfikowali stan auta pod względem technicznym i do reflektorów też mi zaglądali. I nic nie wykryli. Swoją drogą policjant nie ma w oku czujnika temperatury barwowej i można śmiało mówić że to jest 4000K które są w pełni legalne ale nikt mnie za takie światła nie zatrzymywał, bo były to standardowe żarówki i dostosowane do reflektora, świecące tak jak należy. A co do przeglądu, to sam warsztat gdzie robiłem przegląd techniczny mi je montował i jeszcze robili pomiary i byli pod wrażeniem jakości jak to świeci. Tylko zaznaczam, żaden chinol a tylko Osram/Philips np
https://allegro.pl/oferta/2x-h7-osra...ost-6900179639
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem