View Single Post
Stary 26-09-2023, 22:55   #6
Voyt35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Model: Ford Galaxy
Silnik: TDCi 2000
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatyzacja po kilkukrotnym napełnianiu nie działa

Witam to znowu ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dopowiem tylko że z klimatyzacja była sprawdzana przez ASO Forda. Dziś niejako w ramach reklamacji samochód był na kolejnej ekspertyzie firmowanej przez samego Szefa Działu. Wynik jest taki że podobno w moim Fordzie ( właśnie fachowcy to odkryli) są podobno dwa układy klimatyzacji jeden z przodu a drugi z tyłu i podobno tym razem stwierdzono awarię skraplacza tego tylnego. Usłyszałem ponadto że poprzednie ekspertyzy były zrobione nie do końca rzetelnie ( w tym samym serwisie). Zaproponowano mi wymianę za 2300 zł + robocizna !!! Z mojego punktu widzenia wyglada to tak, we wrzesniu 2022 jedno napelnienie klimy, potem zima wiec nie zauwazyłem ze nie dziala, potem drugie napełnienie w lipcu 2023 i wymiana jakiegoś przewodu. W sierpniu kolejne napełnienie i wymiana skraplacza przedniego. Pewnie od poczatku była to ta awaria tylnego skraplacza i bez sensu poprzednie trzy wizyty i wywalona kasa. Na razie powiedziałem w Fordzie ze sie zastanowie i zabrałem samochód. Łaskawie chcą dać rabat na połowę robocizny i nie bedą liczyć za napełnienie klimy. Troche jestem tym wszystkim podłamany ze taki brak rzetelności. I poza tym koszt tej części ?? nie ma zamienników?
W Was cała nadzieja ...
Voyt35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem