View Single Post
Stary 15-08-2006, 16:46   #1
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie "Domowe" LPG ?

Witam wszystkich
Dziś zainspirowany ciągle wrastającymi cenami naszego kochanego LPG wymysliłem jeden sposób na oszczędności, a przynajmniej mam taką nadzieję.
Ostatnio w moich okolicach zamkneli gościa który do stacji LPG wtłaczał gaz z butli takich dmowych!!! a ja sie tam tankowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz moje pytanie czy gaz z takich domowych butli nadaje się do zasilani samochodu ? Jak będzie się zachowywał samochód na takim gazie ? I w końcu jaka jest wydajność takiej butli, tzn na ile tańkowań mogł by wystrczyć taka butla?
Mam nieodpartą chęć ażeby spróbować takiego "paliwa". Sprawy techniczne myśl iz są do pokonania niewielkim kosztem, jakieś końcówki i wężyki i juz tankujemy z domowej butli, skoro gość tak robił na masową skalę musi to działąć? Wiadomo iz taki gaz jest sporo tańszy.

Czekam na opiniej Kolgów, jak Wy widzicie takie rozwiązanie ?
Skoro diesel jeżdzą na rzepakowym to czemu by nie jeżdzic na LPG z domowej butli ?

A może Koledzy mają inne ciekawe pomysły jak zmniejszyć koszt paliwa?
Tylko nie piszcie ażeby diesla kupować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem