Temat: [Focus 1998-2004] Rozrusznik kręci, brak iskry.
View Single Post
Stary 28-05-2023, 19:19   #25
Gutek_2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala

Witam,
z miernikami napięcia, rezystancji izolacji, nie ma żadnego problemu, tym akurat dysponuję i potrafię się nimi posługiwać, ale połączenia, wtyczki, pobieżnie sprawdzałem, sprawdzałem też wszystkie bezpieczniki i pobieżnie przekaźniki. O paliwie też pomyślałem, nawet profilaktycznie wymieniłem filtr paliwa, paliwo jest podawane. O czujniku położenia wału też pomyślałem, ale raz że auto pozostawione na dłuższy czas w spokoju (tak około 2 godziny) i w żaden sposób nie ruszane, odpala za pierwszym razem, poza tym próbowałem też pchnąć auto na biegu by przestawić położenie wału ale to nic nie daje. Jak pisałem zdałem sobie sprawę iż te problemy występują gdy przypadkiem, niechcący, zaduszę silnik i zgaśnie, po tym występują takie problemy, poza tym autko pali bez problemu. Komputer skanowałem programami: Forscan, SDPROG, incardoc, Fordsys lite, Torque.
Jeszcze dodam że auto oprócz fabrycznego immobilisera ma zamontowany dodatkowy alarm "Tytan Max", z tym że jego też odłączałem całkowicie i to nie pomogło.

P.S.
Tak mi teraz przyszło do głowy że może funkcja immobilisera alarmu "Tytan" robi mi takie numery? Wyłączę ją na próbę i zostawię tylko fabryczny i podstawowe funkcje alarmu, zobaczę czy to coś da, oczywiście wyjdzie to dopiero z czasem także nie będę i tak wiedział od razu czy to to. Ale może nie zrobi mi brzydkiej niespodzianki, mam nadzieję bo w tym tygodniu czeka mnie dłuższy i ważny wyjazd.

Ostatnio edytowane przez Gutek_2 ; 28-05-2023 o 19:55
Gutek_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem