View Single Post
Stary 10-11-2016, 17:50   #286
Kicu
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-09-2016
Model: MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Witam

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w kwestiach samochodowych jestem na poziomie początkującym, więc prosiłbym o wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem mam taki, że hamulec zblokował mi prawe tylne koło. Z pomocą osoby nieco bardziej doświadczonej, zdjąłem tylne koło i rozebrałem hamulec. Okazało się, że zacisk hamulca jest zapieczony. Ta część przy której jest sprężyna praktycznie się nie rusza. Chyba, że naprawdę dużej siły się użyje.

I teraz zastanawiam się co z tym zrobić. Wiem, że istnieje metoda regeneracji. Pytanie na ile jest ona wydajna i czy się opłaca? Bardziej skłaniałbym się, aby kupić taką część. Używane widzę, że chodzą po 80-100zł. Nówki na allegro po 180-200zł. W przypadku pierwszej opcji mam jednak obawy, czy za kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów sytuacja się nie ponowi. Czy podczas kupowania takiej części muszę zwrócić uwagę na coś konkretnego poza faktem, że ma ona być przeznaczona na prawe tylne koło? Samochód to Mondeo MK3, sedan, rocznik 2001, benzyna, silnik 1.8.
Kicu jest offline   Odpowiedź z Cytatem