Temat: [Galaxy 2006-2015] Zapaliła się kontrolka "silnik usterka"
View Single Post
Stary 14-02-2013, 12:30   #8
wojte
ford::beginner
 
Avatar wojte
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 tdci 140KM DPF
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: zapalila sie kontrolka "silnik usterka"

Przepraszam Ryba2000, że nie odpowiedziałem od razu. Oczywiscie to co napisał eclipse to się zgadza.
Mi ostatnio dopalał filtr przedwczoraj, spalanie chwilowe na postoju wzrasta do 1,7 l/h (może być różnie +/-). No i inaczej silnik "mruczy" - jak niektórzy piszą - tak trochę sportowo. Oczywiście spalanie (zawsze chwilowe) podczas normalnej jazdy też będzie większe - nie 5-6 tylko 9-11.

Ostatnie dopalanie złapało mnie na szosie Katowckiej przed Jankami - włączyło się chyba wcześniej ale nie zauważyłem tego. Dopiero jak zjechałem na parking IKEA to zaoważyłem i usłyszałem dopalanie. No to długo nie czekając, zawrót i na Kraków jazda. Ale widac to już była końcówka dopalania bo za kilka minut (nie więcej jak 5) skończył.

Temat "dopalania" jest dla mnie interesujący, szczególnie, że producent "ukrył" działanie tego systemu a w instrukcji napisał coś o wspomaganiu procesu - z czego nic nie wynika dla nas - no jedynie ASO powie nam, że widać źle wspomagaliśmy proces skoro się np.: filtr zapchał. Stąd też moja propozycja o kontynuowanie tematu przez użytkowników i dzielenie się informacjami i obserwacjami.
wojte jest offline   Odpowiedź z Cytatem