View Single Post
Stary 01-10-2023, 21:03   #1
artur251
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 05-06-2005
Skąd: Sanok
Model: Mondeo Kombi MK3/Kuga
Silnik: 2.0TDCI 130KM/2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2003/2014
Postów: 72
Domyślnie Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F

Ok rok temu 2x wyskoczył mi błąd P269F: Exhaust after treatment glow plug - open circuit (Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin)
Co ciekawe nawet wtedy DPF wypalał się się poprawnie: temperatura dochodziła do 620stopni, DFP_LOAD i DPF_SOOT spadały do ok.10%.
Dla pewności filtr DPF dałem do wyczyszczenia i założyłem diodę LED zgodnie z
Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mała zmiana odnośnie kontrolki wypalania DPF to co miałem zrobione z grzania lusterek nie działało w mojej wersji Ford Kuga 2013r przerobiłem i działa kabel przeciągnięty do skrzynki bezpiecznikowej pod maską i włożenie kabla pod przekaźnik F3 środkowy pin pojawia się plus gdy wypala się DPF
z wątku
https://forum.fordclubpolska.org/sho...79#post3183379

Po czyszczeniu DPF wypalał się co ok 350km a dioda sygnalizowała czas wypalaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ALE: przez ułamki sekund dioda migałą też wczasie pracy silnika gdy nie było wypalania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj krótko po wypaleniu przy DFP_LOAD i DPF_SOOT ok 30% i kolejnym dłuższym mrugnięciu diody (po ok. 3000km od poprzedniego i od wyczyszczenai DPF) znowu wyskoczył P269F.

Moja teoria: podejrzewam, że błąd P269F “otwartego obwodu” pojawia się gdy “jest przyłożone napięcie a nie ma wykrytego prądu”. Skoro teraz DPF przy wypalaniu ma 620stopni to znaczy, że świeca działa poprawnie. Mruganie diody LED wskazuje jednak, że oprócz właściwego/trwałego napięcia w czasie wypalania są też “śmieciowe” sygnały/zakłócenia które wyzwalają P269F.

Moje pytania:
Czy ktoś miał taki problem?
Czy jest ktoś kto ma diodę wyprowadzoną z bezpiecznika F3 komu dioda też mruga w czasie jazdy (jeśli są osoby które mają diodę a im nie mruga to też proszę o takie info/potwierdzenie) ?
Czy mruganie może być powodem P269F (a jeśli tak, to co może być przyczyną mrugania) ?

Proszę o pomoc/sugestie.
artur251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem