Temat: [Mondeo 2007-2014] Przeciekający fabryczny szyberdach
View Single Post
Stary 28-02-2012, 16:47   #1
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Przeciekający fabryczny szyberdach

W czasie ostatnich pozimowych opadów spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci wody na gumowym dywaniku z przodu po prawej stronie. Śledztwo doprowadziło mnie do stwierdzenia, że ma to coś wspólnego z szyberdachem. Otóż najwyraźniej zaczął sobie przeciekać. Wcześniej tego nie robił. Teraz nawet podsufitka jest mokra.
Pogulgałem trochę i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że praktycznie wszystkie fabryczne szyberdachy przeciekają, tyle że mają też odprowadzenie wody jakimiś kanałami. Najczęściej zapchanie tych odpływów powoduje, że nadmiar wody wlewa się do środka auta. Pewnie i tak jest w moim przypadku.
Byłem w jednym specjalistycznym zakładzie od szyberdachów, z którego czym prędzej czmychnąłem gdy tamtejszy fachwiec już zapowiedział, że trzeba będzie zdemontować podsufitkę, tapicerkę ze słupków, itp.
Większość osób które opisują tą przypadłość twierdzi, że można z nią sobie poradzić samememu. Znaleźć odpływy i udrożnić je przez przepchnięcie długiego drutu.

Czy ktoś orientuje się gdzie szukać tych odpływów (pewnie gdzieś w narożnikach bo tam jest najbardziej mokro) albo jeszcze lepiej czy ktoś już sam to robił, wówczas może podzieli się doświadczeniem?
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem