View Single Post
Stary 12-06-2011, 15:11   #19
@rtu$
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: GDYNIA
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

1. EGR czyszczenie
Ja zastosuję to rozwiązanie za tydzień w piątek po Bożym Ciele (będę na działce z kanałem) zobaczymy czy pomoże rozwiązanie maureliusza i smutnegoindyka - napewno o tym napiszę. U mnie objaw wygląda tak że między 1800-2000 obr jest lekkie szarpanie i drgania kabiny.
Jeśli przyspieszam energicznie problem nie występuje.
2. Turbina
Kiedyś trafiłem na wątek, że to wina turbiny, a w zasadzie z jej sterowniem i pomaga wgranie softu - podobno komuś ustąpiło (nie sprawdzałem). Jeśli rozwiązanie z czyszczeniem EGR nie pomoże to wypróbuję z nowym softem (koszt 200-300 zł).
3. DPF - filtr cząsteczek stałych
Tak jak w innych postach nie jest podejrzany DPF bo problem dotyczy też silników 90KM (a te nie mają filtra cząsteczek stałych)
4. Pedał gazu
osobiście nie traktuję jako sprawcę problemu, jak już to i tak soft - mechanikę pedału gazu sprawdzał chyba maureliusz

Jeśli to EGR to pytanie jest takie - jak dbać o ten EGR żeby nie powodował podobnych problemów? Chyba tylko co jakiś czas go czyścić.
Ciekawe czy MAURELIUSZOWI problem nie powrócił bo z tego co widzę problem z czyszczeniem rozwiązał w lutym a mamy czerwiec ??
No to tyle - ja za swój EGR zabieram się już niedługo i napiszę czy pomogło ;-)
@rtu$ jest offline   Odpowiedź z Cytatem