Temat: [Kuga 2020- ] Wymiana reflektorów
View Single Post
Stary 30-10-2023, 05:44   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,456
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Wsadziłem już ok 20 zestawów lamp LED do tego auta. Lamp LED są 3 rodzaje.
1. To co masz czyli statyczne mijania LED + długie na żarówce + kierunek na żarówce
2. 4 soczewki LED czyli statyczne mijania + długie LED + kierunek na pasku LED.
3. 2 soczewki LED czyli samopoziomujące i skrętne mijania + aptacyjne długie + kierunek na pasku LED.

1 i 2 nie wymagają czujników poziomowania i modułu więc gość którego pytałeś nie miał pojęcia. Poprawiałem już 3 auta po wymianie lamp na LED i to po dosyć znanych ludziach. To co było tam odwalone nie mieści się w mojej małej zacofanej głowie.

Najbogatsze lampy 2 soczewkowe wymagają dwóch czujników poziomowania które kosztują ok 400zl za sztukę w ASO, do tego moduł lamp nowy z tego co pamiętam 900 w ASO. Lampy używane 1500-2000 za sztuke. Usługa przy najbogatszych lampach ok 2000zl. Tak jak widać koszt wychodzi ok 8tys. Rekordowo klient któremu montowałem Full LED kupił zestaw części za 5000zl z auta po testowego, części z tych aut obecnie zalały nasze allegro.

Za kilka dni będzie film na YT przedstawiający wszystkie modele lamp i obrazujący jak świeca poszczególne lampy w nocy podczas jazdy. Za jakiś czas będzie też film pokazujący jak warsztaty próbują dokładać takie lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 30-10-2023 o 06:00
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem