Temat: [C-MAX 2003-2007] falujące obroty 1.6tdci
View Single Post
Stary 25-11-2022, 23:13   #18
emdopl
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: DLB
Model: C-MAX + Focus C-Max
Silnik: 2x 1.6TDCi 109KM
Rocznik: 2007 + 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: falujące obroty 1.6tdci

Podepnę się pod temat, bo mam problem z tym samym silnikiem.
W zakresie 1500-1800 obr/min kiedy utrzymuję stałą prędkość niezależnie od tego na którym biegu jadę, obroty lekko skaczą, daje się to odczuć najbardziej na biegach 2 i 3. Czasami potrafi niespodziewanie szarpnąć dość porządnie. Przy przyspieszaniu w tym zakresie obrotów nie występuje żadne szarpanie, silnik ma moc i nic się nie dzieje, tak samo kiedy zdejmę nogę z gazu. Problem pojawia się tylko wtedy kiedy chcę utrzymywać stałą prędkość w tym zakresie obrotów, na przykład przy jeździe po płaskim, albo przy zjeżdżaniu ze wzniesienia, albo przy wjeżdżaniu pod łagodne wzniesienie.

Po podłączeniu do komputera następujące błędy: P0100, P0150, U0416, U0073.
Wymieniłem przepływomierz na nowy (na pudełku logo Starline) i teraz jest jeszcze gorzej, ale po wykasowaniu błędów po wymianie przepływomierza, nie ma ŻADNYCH błędów, chociaż problem występuje nadal.

Czy jest konieczne zrobienie jakiejś adaptacji przepływomierza, albo może jakiś inny czujnik szwankuje?

Dodam też że na wolnych obrotach i na wyższych niż te 1800 problemu nie ma, a samochód odżył po wymianie przepływki.
emdopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem